Çağrı Merkezi

444 0 592

%80.3 Pazar Payı İle Sektörümüzde Lideriz.

Yahsat ve Teknomobil'den İş Birliği

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli uydu operatörü Yahsat, geniş bant uydu hizmeti olan YahClick'i Türkiye genelindeki kullanıcılara dağıtmak üzere Teknomobil ile anlaştı.

Yahsat'ın Ticaret Direktörü (CCO) Farhad Khan, ortaklıkla ilgiil şunları söyledi: “Tarihsel olarak, Türkiye uydu hizmetleri açısından önemli bir pazar olmuştur ve son birkaç yılda yüksek hızlı geniş bant talebinde ciddi bir artış yaşanmıştır. Yüksek aktarımlı uyduların ve yüksek bant genişliğinin kullanıma sunulmasıyla birlikte, giderek daha fazla sayıda devlet ve özel kuruluş, maliyet açısından etkin olan geniş bant hizmetlerine geçiş yapıyor. 2013 yılının Kasım ayından itibaren büyümekte olan bu pazara bağlantı hizmeti sağlıyoruz ve Teknomobil A.Ş.'nin stratejik değerli iş ortakları ağımıza eklenmesiyle birlikte, maliyet açısından etkin Ka-Bant çözümlerimizi kullanarak, giderek daha fazla artış gösteren yurtiçi talebi karşılamak istiyoruz."

Uydu haberleşme şirketlerinden biri olan Teknomobil; uydu haberleşme, el terminalleri, IP modemler, helikopterlere monte edilen havadan uydu haberleşme sistemleri ve gemi takip sistemleri gibi alanlarda çözümler üretiyor.

Teknomobil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gençler ise şöyle konuştu: "YahClick çözümleri, devlet kuruluşlarından kurumsal firmalara kadar uzanan geniş yelpazede bir müşteri tabanına etkili bir şekilde hitap etmemizi sağlayacak. Mobil uydu hizmetlerimizin yanı sıra YahClick VNO bağlantı çözümlerinin sağlanması, pazara maliyet açısından daha etkin ve daha güvenilir hizmetler sunma şansımızı da artıracak."

http://www.hurriyet.com.tr/yahsat-ve-teknomobilden-is-birligi-40293560